Томос для України змінить вікові традиції всього Православ’я – професор Гарварду

02929
Коли Константинопольський патріархат офіційно оголосить рішення щодо надання Томосу про визнання автокефалії Української православної церкви, це змінить речі, які існували в православ’ї з кінця XVII століття.

Про це розповів у коментарі Укрінформу професор історії України Гарвардського університету Сергій Плохій.

“У християнській церкві в цілому, коли відбуваються такі події, вони мають значення, яке вимірюється не роками, не десятиліттями, а століттями й тисячоліттями. Коли, наприклад була створена Греко-Католицька церква наприкінці XVI століття, її намагалися знищити, але вона відродилася. Тобто ці речі мають дуже глибоку історію”, – зауважив науковець.

Те саме, за його словами, відбувається зараз з рішенням про наданні Україні Томосу. “Київ формально в очах світового православ’я буде окремою церквою від Московського патріархату. Тобто, змінюється ситуація, яка де-факто, яка існувала фактично з кінця XVII століття. Отже, це (надання Томосу – ред.) є надзвичайно важливим кроком”, – наголосив професор Гарвардського університету.

Водночас, він зауважив, що цілеспрямована боротьба Української православної церкви за отримання автокефалії почалася в 1921 році. “Тож ця мета є на порядку денному вже дуже давно. Але тільки зараз вона наблизилася максимально до свого завершення”, – зазначив Плохій.

Тим часом, за його словами, з оголошенням Томосу питання не буде вичерпано остаточно. “У нас є фактично дві незалежні церкви – автокефальна православна і Київський патріархат, але поки без міжнародного визнання. Томос як раз надає це визнання, відкриває дорогу до цього “, – пояснив науковець.

Решта, за його словами, має бути зроблене українськими церквами – вони повинні об’єднатися. “Українські церкви тепер мають показати, що вони можуть об’єднатися, що вони гідні тієї довіри, яка надається їм світовим православ’ям в особі Константинопольського патріархату”, – підкреслив професор Плохій. Тим не менше, зміни, які відбуваються зараз в православній церкві, є надзвичайно важливими, підкреслив професор історії України Гарвардського університету.

 

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.