У Польщі заявили про “конфлікт ідентичностi” з Україною

02848

Внутрішні реформи в Україні не повинні затримуватися збройним конфліктом з Москвою чи конфліктом ідентичності з Польщею.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький у інтерв’ю PAP.

Ціхоцький не погодився з тезою про серйозні труднощі у відносинах Польщі з Україною і відзначив, що країни мають спільні інтереси на стратегічному рівні. Він помітив труднощі здебільшого в області історичного діалогу.

“Про труднощі (у відносинах між країнами – ЄП), і навіть серйозні, ми можемо говорити в області історичного діалогу, а точніше – в ідентичності. Внутрішня реформа не повинна затримуватися збройним конфліктом на сході чи ідентичності – на заході”, – сказав він.

Також він запевняє, що українська влада, зокрема регіональна на Волині й Галичині, сприяє “націоналістично орієнтованим колам”.

“Домінуючий в офіційній українській риториці релятивізм злочину на Волині – наочним прикладом чого став візит президента Петра Порошенка до Сагрині 8 липня при паралельному відзначенні круглої річниці “кривавої неділі” в Луцьку за участю президента Андрея Дуди – не тільки важко прийняти для поляків, але це може означати виклик для демократизації України”, – зазначив заступник міністра.

“У відносинах з Україною, на жаль, ми не можемо дозволити собі розкіш відкладати речі на майбутнє, все вимагає термінового врегулювання, повного співпраці та відданості обох сторін. Те, що відбувається в Україні – не тільки на фронті, але і в області реформ, державних фінансів і виборів в наступному році – для нас і для майбутньої форми європейського порядку є істотним”, – додав він.

При цьому Ціхоцький вважає, що у Польщі немає проблеми дискримінації українців.

Європейська правда


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.