Ключові теми дискусій

Ключові теми дискусій впродовж двох днів YES – безпека Європи, газова безпека та ситуація на сході України. Учасники форуму дійшли згоди: на Донбасі ситуація стане безпечною лише тоді, як на схід потраплять “блакитні шоломи”. Однак саме Російська Федерація блокує це питання на всіх рівнях.

Мир на сході залежить від твердої позиції лідерів демократичних країн, наголошував під час виступу прем’єр Володимир Гройсман.

“Чого мені бракує для того, щоб був мир? У тому числі – твердого лідерства світових держав. Агресор рухатиметься далі до того часу, поки йому будуть дозволяти це робити. І прояв цієї агресії буде настільки різноманітним, що з наслідками з кожним роком для всіх країн демократичного світу боротися буде усе важче і важче”, – переконаний глава уряду.

Ялтинська конференція YES

Слово сьогодні мали і міністр закордонних справ України Павло Клімкін, і спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер. Перший – у своєму виступі пригадав слова російського дипломата Сергія Лаврова про те, що введення миротворців на український схід стане “окупацією його силами ООН”.

Курт Волкер своєю чергою зазначив: “Не можуть проводитися вибори, коли це окупована територія. Тому ми запропонували такий шлях – під мандатом ООН миротворчий контингент має замінити російські сили та створити “зону безпеки” в цьому регіоні”.

Ялтинська конференція YES

Ця позиція щодо українського питання буде ключовою під час засідання Генеральної асамблеї ООН, яка днями стартує в Нью-Йорку.

ПЕРЕДВиборчі баталії В Україні

Організатори YES впродовж дня намагалися запросити до дискусії потенційних кандидатів у президенти України. Зокрема, у першій половині дня міжнародні гості мали можливість поспілкуватися з Юлією Тимошенко, Анатолієм Гриценком та лідером гурту “Океан Ельзи” Святославом Вакарчуком.

Юлії Тимошенко поставили запитання: “Чому у своїх промовах вона подекуди повторює риторику Кремля і як збирається переконувати виборців у тому, що не є ставлеником Кремля?”.

На це Юлія Володимирівна відповіла так: “Чому мене, такого проросійського політика, абсолютно проросійська влада Януковича кинула до в’язниці? Хтось тут думає, що Янукович не був маріонеткою Кремля? Якщо він мене кинув у в’язницю, це говорить, що не він мене туди запроторив (натякає на російського лідера – ред.)”.

Ялтинська конференція YES

В Анатолія Гриценка запитали стосовно провалу попередньої передвиборчої кампанії і що його найбільше розчаровує нині в Україні. Кандидат у президенти заявив: не бачить гідного кандидата, супротивника у другому турі виборів.

“Головний мій опонент – це розчарування людей, неготовність голосувати та відсутність віри. Я не бачу жодного конкурентоспроможного кандидата, який переміг би у другому турі”, – заявив Гриценко.

Ялтинська конференція YES

А от у Святослава Вакарчука цікавилися, чи має він плани йти у президенти. Утім, ствердної відповіді зал таки і не почув.

“Назва конференції YES з англійської перекладається “так”, але не чекайте у звязку з цим від мене жодних гучних політичних заяв…Яка асоціація з цими 27 роками (незалежності України)? Що роблять політики? Крадуть. Ви готові миритися з такою ситуацією? Я не готовий”, – зазначив співак.

Ялтинська конференція YES

Питали про президентські амбіції і в прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, і знову чіткої ствердної відповіді не було почуто.

Добігає кінця другий завершальний день Ялтинської конфереції. Учасників заходу просили завершувати свої промови словами “Наступного року зустрінемося в Ялті”. Дипломати, політики, урядовці й міжнародні екперти – всі висловили сподівання, що Ялтинська конференція-2019 повернеться до Криму.

5 канал