Національний банк підвищив облікову ставку до 18%

02747

Національний банк України підвищив облікову ставку на 0,5 відсоткових пункти — до 18% річних.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Таким чином, ключова відсоткова ставка зросте з 7 вересня.

У Національному банку повідомляють, що ухвалили це рішення попри те, що інфляція від початку року поступово знижувалась і у липня сягнула 8,9%.

В той же час, у НБУ зазначають, що підвищення облікової ставки відбулося через «наявність низки ризиків, що можуть стати на заваді тенденції до зниження рівня інфляції».

«Проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію в межі цільового діапазону в кінці 2019 року та досягти середньострокової цілі 5% у 2020 році», — зазначають в Нацбанку.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Востаннє облікову ставку Нацбанк підвищував 12 липня. Тоді ключова ставка банків зросла з 17% до 17,5% річних.

Раніше в НБУ повідомляли, що не будуть переглядати монетарної політики навіть у випадку неотримання Україною чергового траншу від МВФ.

Також в Нацбанку повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ готові запровадити валютні обмеження в Україні.

 

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Крім цього, на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

Hromadske.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.