Нардепи вимагають пояснень від Луценка через тиск на медіа

02738

Група народних депутатів України вимагають зустрічі із Генеральним прокурором України Юрієм Луценком з тим, щоб він надав пояснення позиції ГПУ у питанні щодо отримання доступу до інформації з телефону журналістки Наталії Седлецької.

Про це у кулуарах парламенту сказала народний депутат України, заступник голови комітету свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова.

“Ми просимо зустрічі із Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, щоб він пояснив позицію прокуратури. І ми хочемо отримати гарантії, що не буде жодних переслідувань журналістів”, – сказала вона.

Народний депутат нагадала, що Наталія Седлецька разом із низкою інших журналістів проходить свідком у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситников. При цьому ГПУ подало до суду запит на розкриття персональних даних журналістки за 1,5 року.

“Я поділяю занепокоєння журнаілстів, що цими персональним даними можуть зловжити. Записаних розмов дійсно не може бути, тому що не мають право оператори зв’язку записувати розмови громадян, але можуть бути збережені СМС-ки і геолокації. Це ті речі, які є приватною інформацією і якою, об’єктивно, можуть зловжити в прокуратурі”, – висловила застереження Ольга Червакова.

Відповідаючи на запитання щодо того, чи зобов’язана жерналістка Наталія Седлецька розголошвати свої джерела перед судом, Червакова сказала: “Перед судом журналіст має розголошувати свої джерела, якщо йдеться про питання національної безпеки або державної таємниці. У цьому випадку перед судом журналіст має розголошвати свої джерела”.

Водночас Ольга Червакова уточнила, що пані Седлецька не є державним службовцем, що має доступ до державної таємниці, і вона не давала присягу про нерозголошення державної таємниці, а тому “вона не може знати, що є державною таємницею, а що ні”.

“Тому вона не може бути звинувачено за відповідною статтею, тому що вона не має доступу до державної таємниці”, – підсумувала парламентарій.

IN/TV

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.