Земля проходить через орбіту комети Свіфта-Туттля. Людство спостерігає інтенсивний “зорепад”.

02626

Серпень – місяць, який дуже сильно відрізняється від всіх інших. І причина не у закінченні більшості відпусток, а у неймовірному видовищі, яке ми спостерігаємо на небі.

Цього року з 17 липня по 24 серпня кожен вечір можна побачити метеоритний потік, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта-Туттля. Ця комета вважається короткоперіодичною, з періодом приблизно 133 років.

 Передбачають, що у вересні 4479 року відбудеться дуже тісне зближення комети з Землею. Крім того, існує імовірність зіткнення з нею. Зважаючи на швидкість комети (близько 60 км/с) відносно Землі, енергія зіткнення може бути дійсно високою. Проте перед цим нас чекає ще чимало “перевірок” від Всесвіту, тому поки що ми можемо вільно насолоджуватися красою неба.

Пік метеоритного потоку припаде на дві ночі: з 11 на 12 серпня та з 12 на 13 серпня, але друга ніч має бути все ж найбільш “зоряною”. Крім того, глядачі матимуть змогу бачити також Марс і Сатурн.

Як повідомляє Street Astronomy, радіант Персеїд знаходиться біля сузір’я Персея, а це – у північно-східній ділянці неба. На малюнку подивіться, яке з сузір’їв вам буде краще видно та направляйте свій погляд саме туди!

Напрямок спостереження Персеїд
Напрямок спостереження метеоритного потоку Персеїд. Джерело: ВЦ “Наше небо”.

Умови спостереження: в цьому році найбільш видовищний день припадає на пору молодого Місяця, що створює найкращі умови спостережень для всіх охочих. Найголовнішим фактором є пошук найбільш сприятливого Місяця з мінімальним штучним освітленням. І тоді ефект від перегляду Персеїди буде неймовірним.

Джерело: scienceukraine.com


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.