Манафорт після втечі Януковича міг використати роботу на Трампа для збагачення — WP

02624

Політтехнолог Віктора Януковича та колишній голова передвиборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт міг використати посаду в майбутнього американського президента для власного збагачення.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела серед президентської кампанії Трампа.

«З березня по серпень 2016 року нічого не вказувало на те, що Манафорта спіткала криза», — розповіли джерела виданню.

Зазначається, що Манафорт ще задовго до роботи на Трампа знав — його бізнес у небезпеці, адже його «найприбутковіший клієнт», а саме український президент Віктор Янукович, втік з країни. Після того, як Манафорт перестав отримувати гроші від Януковича, його витрати швидко перевищили доходи.

Співрозмовники The Washington Post допускають, що Манафорт одночасно з обійманням посади голови передвиборчого штабу Трампа намагався врятувати свої статки, «запустити схему глобального шахрайства» та вийти на новий етап у кар’єрі.

Також стало відомо, що Манафорт отримав 16 мільйонів доларів позики від банкіра, який прагнув отримати роботу в адміністрації Трампа.

У квітні 2015 року Манафорт «у паніці» надіслав електронного листа своєму компаньйону Ріку Ґейтсу. Манафорт обурився дуже великою сумою податків, які він мав сплатити.

Пола Манафорта звинувачують за 18 пунктами. Більшість із них пов’язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

Спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.

Манафорта звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта.

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув’язнення.

Раніше колишній партнер екс-голови передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта — Рік Гейтс — заявив, що Манафорт допомагав Петру Порошенкові під час президентської кампанії 2014 року. Про це Гейтс заявив на судовому засідання у справі Манафорта.

В Адміністрації президента підтвердили, що команда Порошенка зустрічалася із Манафортом у 2014 році.

Гейтс також зізнавася, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації. Також раніше бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.