У Вірменії заарештували екс-президента Кочаряна

02549

27 липня у Вірменії суд прийняв рішення про арешт колишнього президента республіки Роберта Кочаряна, який очолював Вірменію в 1998-2008 роки.

Його звинувачують в спробі повалення конституційного ладу в березні 2008 року, коли його союзник Серж Саргсян був обраний президентом. Повідомляє “Прямий” з посиланням на “Голос Америки”.

У лютому-березні 2008 року опозиція організовувала акції протесту, прагнучи довести, що більшість голосів виборців отримав опозиційний кандидат Левон Тер-Петросян. Протести були жорстоко придушені, 10 людей загинули. Конституційний суд Вірменії підтвердив офіційні результати виборів.

Один з адвокатів Кочаряна відмовився надати додаткову інформацію про арешт, пославшись на таємницю слідства. Він вказав, що захист Кочаряна готується оскаржити рішення суду. Сам Кочарян заявив, що звинувачення на його адресу – сфабриковані і мають політичне підґрунтя.

Арешт Кочаряна відбувся через три місяці після зміни влади в Вірменії, що стала результатом масових протестів проти корупції. Тоді до влади прийшов Нікол Пашинян, який в червні 2009 року був ув’язнений за участь в протестах 2008 року.

Представник Держдепартаменту США заявив в п’ятницю: “Сполучені Штати постійно закликають владу Вірменії провести серйозне, достовірне і незалежне розслідування цих подій”.

Прямий


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.