Сенат США хоче завадити Трампу вийти з НАТО

02547

Президенту США необхідно буде отримати дві третини голосів Сенату для виходу з Альянсу

Американські сенатор Корі Гарднер. Тім Кейн, Джон Маккейн та Джек Рід розробили законопроект, який має на меті обмежити повноваження президента США, зокрема, згідно із ним Дональд Трамп не зможе вийти з НАТО без схвалення верхньої палати Конгресу. Про це повідомляє The Washington Post.

«На жаль, погане ставлення Трампа до наших союзників викликало сумніви щодо прихильності США до трансатлантичного Альянсу та цінностей оборони, – зазначив Маккейн. – Цей законопроект є необхідним для того, щоб жоден президент не зміг вивести США з НАТО без згоди Сенату».

Зазначається, що згода Сенату необхідна для підписання угод, але закон «мовчить» про процедуру виходу. В статті 13 договору НАТО йдеться про те, що країна може покинути Альянс через рік після надання офіційної заяви про вихід.

Повідомляється, що сенатори побоюються того, що президент хоче зробити «розворот політичного курсу США стосовно РФ».

Нагадаємо: Трамп непублічно погрожував вивести США із НАТО, наголошуючи на сумнівах щодо стратегічної важливості організації. Зокрема, нещодавно президент  США розіслав лідерам інших країн-членів Альянсу листи із вимогою збільшити витрати на оборону.

Як повідомлялось, президент Путін заявив, що Росія відповість «негативно», якщо Грузія або Україна увійдуть до НАТО.

mind


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.