Чернівецька міськрада відправила у відставку мера Олексія Каспрука

02545

Чернівецька міська рада ухвалила рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Чернівців Олексія Каспрука.

Відповідне рішення на черговій сесії міськради у четвер, 26 липня, було ухвалене за результатами таємного голосування, пише місцевий сайт «Молодий буковинець».

Як повідомляється, за відставку міського голови Чернівців проголосували 29 депутатів, ще один бюлетень зіпсутий. Ще 13 обранців не брали участь у голосуванні, про що вони публічно заявили. До складу Чернівецької міської ради входить міський голова Олексій Каспрук (позафракційний), секретар Василь Продан (фракція «Рідне місто») та 41 обранець. Депутатський корпус складається із п’яти фракцій («Рідне місто», «БПП «Солідарність», «Батьківщина», «Свобода» і «Народний контроль». У міськраді депутатську більшість складають обранці, орієнтовані на Василя Продана і проти Олексія Каспрука.

Опоненти Каспрука звинувачували його у тому, що у період його перебування на посаді мера «допускалися порушення Конституції та законів України, прав і свобод громадян, не забезпечувалось здійснення наданих йому повноважень, що має своїм наслідком понесення персональної відповідальності у вигляді дострокового припинення повноважень Каспрука О.П. як Чернівецького міського голови за рішенням Чернівецької міської ради».

Напередодні на офіційному сайті Чернівецької міськради було оприлюднено обґрунтування до проекту рішення про відставку мера. Документ складається із 17-ти пунктів, у яких автор проекту рішення, секретар ради Василь Продан на 42-х аркушах стверджує про зловживання та порушення з боку міського голови Олексія Каспрука. Ознайомитись з проектом можна можна за посиланням.

Сам достроково усунутий з посади міського голови Олексій Каспрук заявив, що оскаржуватиме у суді рішення про свою відставку. Після озвучення результатів голосування він звернувся до жителів Чернівців та депутатів міської ради, висловивши їм вдячність за спільну роботу.

«Я щиро вдячний за честь бути Чернівецьким міським головою. Дякую вам за довіру, дякую за підтримку. Хочу побажати депутатам, які сьогодні зберегли свою честь і совість, витримки і терпіння. Адже тепер інтереси громади, збереження комунального майна і земель – це ваша зона відповідальності», – повідомив Каспрук.

Олексій Каспрук двічі обирався мером Чернівців. 25 травня 2014 року його було обрано на позачергових виборах до міськради з результатом 55,38%. Його опонент Віталій Михайлішин тоді здобув 16,29% голосів. На чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року Каспрука було обрано мером у другому турі з результатом 62,6%. Натомість Михайлішин отримав підтримку 34,5% виборців.

До слова, схожа ситуація нещодавно сталася в Миколаєві. Зокрема, позачергова сесія Миколаївської міськради 5 жовтня 2017 року визнала незадовільною роботу мера Олександра Сєнкевича і достроково припинила його повноваження. Рішення підтримали депутати від БПП і «Опоблоку», а також партії «Наш край». Фракція «Самопомочі» відмовилася брати участь у голосуванні. Однак, Сєнкевич, який у листопаді 2015 року отримав підтримку 55% виборців 500-тисячного міста, оскаржив рішення міськради у суді. Зрештою, 16 березня центральний суд Миколаєва визнав недійсним рішення міськради про відсторонення від посади мера Олександра Сєнкевича і поновив його на посаді.

Zahid.net

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.