“Їздити вкрай небезпечно”. У Росії арештували ще одного українця

02542

Провідника Сергія Бугайчука, який працював у вагонному пасажирському депо Ковель, заарештували в Москві. Це відбулось ще 11 липня, а назагал стало відомо тільки зараз, пише Новое время.

Подробиці затримання розповів юрист Марк Фейгін. Бугайчуку інкримінують, що буцімто він у складі групи з трьох людей переправляв через кордон зброю для подальшого продажу. Справа заснована на свідченнях одного свідка, а також однієї неназваної особи. За словами Фейгіна, під час затримання Бугайчука, начебто “на гарячому”, нічого не знайшли. Також він повідомив, що Сергія арештували строком на 2 місяці. Фейгін передав інформацію консулові України. Марка Фейгіна у Росії позбавили статусу адвоката, але допустили до процесу у справі українського журналіста Романа Сущенка у якості громадського захисника.

У ФСБ стверджують, що Бугайчук буцімто переправляв пістолет Glock 19, а також десять стволів до пістолету Макаров. Українець своєї провини не визнає. У постанові про його арешт зазначено, що за “тяжкий злочин” Бугайчуку передбачено “безальтернативне покарання” на термін понад три роки. Відвідування Росії громадянами України стає небезпечним, зазначає правозахисник Андрій Діденко. За його словами, передбачити затримання спецслужбами Кремля після перетину кордону фактично неможливо. При цьому від ув’язнення не застраховані не лише політики, громадські активісти та журналісти, а навіть і звичайні громадяни. “Їздити вкрай небезпечно, особливо до тих, хто висловлює проукраїнську позицію. Вони можуть бути переслідуваними за будь-якими злочинами. Ми спостерігали, як це було за радянських часів. Те ж саме відбувається сьогодні. Я не впевнений, чи є якісь можливості перестрахуватися”, – сказав Діденко.

Росія затримує українців для того, щоб обмінювати на своїх громадян, які були затримані в Україні за участь у війні на Донбасі, вважає політолог Микола Давидюк. При цьому експерт вважає, що Київ має вирішити питання поїздок українців до Росії, адже вони стають дедалі небезпечнішими. “Росія почала таку гру, що вона може брати будь-кого з українців, політизувати особу, розуміючи, що Україна готова боротися за кожного свого громадянина. Провідник, молодий хлопець – така тактика Кремля змушує замислитися про візити на територію ворога”, – зазначив Давидюк. Кількість українців, які подорожують до Росії, зменшилась. За даними прикордонників, минулого місяця до країни-агресора поїхало 350 тис. громадян, тоді як у червні минулого року – на 60 тис. менше. Разом з тим 6 тис. українців купили квитки на Чемпіонат світу з футболу. Яка точна кількість громадян відвідала матчі, прикордонники не повідомляють, оскільки такої статистики не вели.
Джерело: expres.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.