Стала відома причина масового отруєння дітей у таборі на Донеччині

02532
Зокрема, у лабораторії припустили, що працівники їдальні, які хворіють на дизентерію, брудними руками розкладали їжу дітям.

Донецький обласний лабораторний центр повідомив, що причиною масового отруєння дітей у літньому таборі “Орлятко” стали “борщ, вівсянка та брудні руки кухаря”. Про це пише “Радіо Свобода“.

Так, експерти стверджують, що дітей заразили гострою дизентерією Зонне. Як зазначається, дизентерія Зонне передається тільки від людини до людини. Зокрема, у лабораторії припустили, що працівники їдальні, які хворіють на дизентерію, брудними руками розкладали їжу дітям.

“Дизентерія дітям дійшла з борщу по-українськи, який був приготований, і з вівсяної каші. Джерелом захворювання стала працівниця харчоблоку, яка була носієм. Тобто, у неї не було клінічних проявів, а збудник в ній присутній. Через те, що на підприємстві було безліч санітарних порушень, стало можливим зараження їжі, яку давали дітям”, – повідомив завідувач відділення епідеміологічних досліджень Донецького обласного лабораторного центру Вікторія Бочко.

Водночас, згідно з повідомленням, практично всіх пацієнтів вже виписали з лікарень області. Крім того, усім дітям, які отруїлися, облдержадміністрації пообіцяли надати безкоштовні путівки на інші бази відпочинку.

Як повідомлялося, 19 липня Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України встановив причину масового отруєння в дитячому таборі “Орлятко” Донецької області, у 18 з 94 хворих підтверджено діагноз гостра дизентерія Зонне.

Тиждень


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.