Оголошено переможців 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю

02528

Гран-прі фестивалю за результатами голосування глядачів отримала білоруська стрічка «Кришталь» Дар’ї Жук.

Сьогодні, 21 липня, в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулася урочиста церемонія закриття Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ), що цього року пройшов удев’яте.

Цього року на розгляд відбіркової комісії ОМКФ було подано 1011 фільмів із 95 країн світу, з них 752 – до міжнародної конкурсної програми, 259 – до національної конкурсної програми. Загалом на фестивалі було показано 108 фільмів із 95 країн.

Гран-прі фестивалю за результатами голосування глядачів отримала білоруська стрічка «Кришталь» Дар’ї Жук.

Найкращим фільмом міжнародного конкурсу ОМКФ за версією журі став грецько-польский фільм «Жаль». Його режисера Бабіса Макрідіса названо кращим режисером.

«Золотий Дюк» за кращу акторську роботу дістався Віктору Полстеру за роль трансгендера-балерини в бельгійській драмі «Дівчина» Лукаса Донта.

Спеціальну відзнаку міжнародного журі отримала румунсько-французька стрічка «Поророка» режисера Константіна Попеску.

Найкращим європейським документальним фільмом цього року названо українську стрічку «Домашні ігри» режисерки Аліси Коваленко.

Спеціальним дипломом відзначено новержську стрічку «69 хвилин з 86 днів» режисера Егіла Хасьольда Ларсена.

Найкращий український повнометражний фільм – «Дельта» Олександра Течинського.

Найкращий український короткометражний фільм – «В радості, тільки в радості» режисерки Марини Рощиної.

Найкращим українським режисером (нова номінація фестивалю) стала Тоня Ноябрьова за стрічку «Герой мого часу».

За найкращу акторську роботу в національному конкурсі нагороджено акторку Анастасію Пустовіт (за роль у фільмі «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк).

Спеціальні нагороди журі національної конкурсної програми дісталася Дані Кавеліній за короткометражну стрічку «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» та Жанні Озірній за короткометражний документальний фільм «Зв’язок».

Як писав «Детектор медіа», призи кінокритиків FIPRESCI отримали українська повнометражна стрічка «Дельта» Олександра Течинського та короткометражна «Магнітна буря» Ігоря Ганського.

Нагадаємо, цього року приз ОМКФ за вклад у розвиток кіномистецтва отримала українська акторка Ада Роговцева. На церемонії закриття фестивалю такий же приз отримала й британська акторка Жаклін Біссет, яка була спеціальною гостею кінофестивалю.

Ведучими урочистої церемонії закриття 9-го Одеського кінофестивалю другий рік поспіль стали акторка і телеведуча Яніна Соколова та телеведучий Олег Панюта.

Фільмом-закриття ОМКФ стала стрічка французького режисера П’єра Сальвадорі «Звільнені!» за участю Одрі Тоту.

Детальніше про цьогорічний Одеський міжнародний кінофестиваль читайте на «Детекторі медіа» за тегом ОМКФ-2018.

Джерело: Детектор Медіа


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.