Парубій підписав закон для запуску Антикорупційного суду

02513
Закон, що зобов’язує передати всі підслідні ВАКС справи від моменту початку роботи суду Голова Верховної ради Андрій Парубій підписав закон про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів.
Про це він повідомив у Twitter. «Сьогодні підписав ухвалений парламентом Закон про внесення змін до Закону «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».
Цим остаточно поставив крапку в дискусіях щодо запуску Вищого Антикорупційного суду», – написав він. При ухваленні Закону «Про Вищий антикорупційний суд» парламент встановив, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених цим Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, який розпочато в судах першої або апеляційної інстанцій та не закінчено до дня початку роботи ВАС, продовжується у цих судах. Зазначені кримінальні провадження не можуть бути передані до Вищого антикорупційного суду.
Згідно із законом, ВАС здійснюватиме правосуддя у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його юрисдикції (підсудності), а також шляхом здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у таких кримінальних провадженнях. Нагадаємо, 12 липня Верховна Рада України схвалила правки до закону про Вищий антикорупційний суд щодо підзвітності апеляцій у корупційних справа.
Як відомо, 28 червня набув чинності закон 8497 «Про утворення Вищого антикорупційного суду». 21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України.
Нагадаємо, 7 червня народні депутати проголосували за створення в Україні Антикорупційного суду. Після голосування в парламенті виступив президент Петро Порошенко. 11 червня президент підписав закон про Вищий антикорупційний суд. Церемонія офіційного підписання відбулася під час зустрічі глави держави зі слухачами Академії лідерства. Міжнародний валютний фонд перевірить ухвалений Радою закон про Антикорупційний суд на відповідність домовленостям за програмою реформ, що підтримується МВФ.
14 червня набув чинності закон про Антикорупційний суд.
Джерело: glavcom.ua

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.