Сьогодні є позиція, що “Північний поток -2” загрожує енергобезпеці Європи – Порошенко

????????????????????????????????????????????????????????????

Будівництво газогону “Північний потік-2” є виключно політичним проектом, метою якого є завдати удару по Україні та країнам ЄС і НАТО.

Про це заявив президент України Петро Порошенко на прес-конференції за результатами саміту НАТО, яку транслював “Прямий“.

“Хтось намагався представити, наче “Північний потік-2” не є темою сьогоднішнього саміту. Україна і велика кількість країн, які стоять на позиції шкідливості будівництва “Північного потоку-2” для європейської та глобальної безпеки, абсолютно чітко навели аргументацію. Сьогодні на порядку денному НАТО стоїть питання енергетичних безпеки в тому числі. Сьогодні є абсолютно тверда позиція, що “Північний потік-2” загрожує енергетичній безпеці Європи. Ми на сьогодні провели ефективні консультації і можу сказати, що питання “Північного потоку-2″ зайняло вагому частину дискусії з президентами Трампом, Дудою, великою кількістю керівників і вироблена спільна позиція”, – наголосив Порошенко.

Президент зазначив, що після отримання безвізу і виконання першої частини Угоди про асоціацію з ЄС Україна мала дати наступний етап інтеграції в європейські моделі.

“Було визначено пріоритет напрямків розвитку, де був енергетичний союз, включно з енергетичною безпекою, а це не лише північний потік-2. Це і юрисдикція, і відповідні правила і норми і в даному випадку я вважав би, що найбільше ефективним було б, якби Україна, як частина Європи, купувала російський газ на україно-російському кордоні. Це б забезпечило і відповідний рівень енергетичної безпеки і припинило б будь-які інсинуації. Щодо Північного потоку-2 ще раз наголошую, що це не  на сьогодні ніяким економічним проектом, це політичний проект. Його мета – нанести удар по Україні і багатьом іншим членам ЄС та НАТО”, – додав Порошенко.

Президент України наголосив, що чим далі, тим більше приходить розуміння в більшості країн ЄС щодо реальної мети “Північного потоку-2”.

Прямий


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.