У КВУ підрахували, скільки коштуватиме кандидатам перемога на виборах

02475

Виборча кампанія на одного кандидата в президенти України обійдеться приблизно у 80-100 млн доларів.

Про це під час відеоконференції “Президентські перегони на старті: Наскільки брудною обіцяє бути кампанія” заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

За його словами, більшість, грошей, які вкладаються у вибори – це тіньові кошти.

“Ми можемо підрахувати, скільки витрачає один кандидат на свою виборчу кампанію, виходячи з витрат його виборчих фондів. Але вони не враховують оплату праці спостерігачів – 33 тис. дільниць по 20 спостерігачів, 66 тисяч множимо на 2 кампанії. Оплата праці членів і голів комісій – як правило, політичні партії або кандидати оплачують їх роботу, і це далеко не дешево. Оплата праці агітаторів, тіньові домовленості щодо розміщення політичної реклами тощо. Тобто, більшість коштів на українських виборах – це тіньові фінансові ресурси. Тому вибори є надзвичайно витратними. Ми зараз вже маємо підставу говорити, що для тих кандидатів, які розраховують на реальну перемогу, кампанія обійдеться, вочевидь, в 80-100 млн грн. можлива, ця сума буде і більшою”, – зазначив Кошель.

Голова КВУ додав, що ця сума не враховує такого фактору як підкуп виборців.

Finance.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.