Хімічну речовину для виробництва установки “Бук” експортували з України – СБУ

02450
Зазначається, що одне з приватних підприємств здійснило ряд експортних операцій напівпровідникового сплаву монокристалічного арсеніду галію у вигляді каліброваних злитків на адресу російського підприємства.

Співробітники СБУ викрили в Кіровоградській області підприємство, яке експортувало до Росії напівпровідникову хімічну речовину, що використовується у виробництві військової техніки. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Зазначається, що одне з приватних підприємств здійснило ряд експортних операцій напівпровідникового сплаву монокристалічного арсеніду галію у вигляді каліброваних злитків на адресу російського підприємства, яке використовувалося як посередник.

Дана хімічна речовина прямувала для створення модернізованого блоку радіолокатора в одне з конструкторських бюро приладобудування Росії.

Так, вказаний прилад використовується для виробництва зенітно-ракетного комплексу “Бук” та ракетно-гарматного комплексу “Панцир-С1”, що знаходяться на озброєнні військ збройних сил країни-агресора і використовуваних незаконними збройними формуваннями “ДНР/ЛНР”.

На підставі матеріалів РНБО прийнято рішення про застосування обмежувальних заходів (санкцій) щодо російського підприємства через обмеження торговельних операцій, а також припинення дії торговельних угод, спільних проектів та промислових програм у визначених сферах.  Як повідомлялося, Міжнародна слідча група дійшла висновку, що зенітно-ракетний комплекс “Бук”, який у 2014 році збив рейс MH17 на Донбасі, належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.

Тиждень


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.