Міністр соцполітики назвав умови для підвищення мінімальної зарплати

02439

Якщо держбюджет не виконано за доходами, то у держави немає додаткових джерел для підвищення мінімальної заробітної плати.

Про це заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі Радіо НВ.

“Для того щоб це зробити [підвищити мінімальну зарплату – НВ], потрібні дві умови: або у нас повинне зараз бути перевиконання держбюджету, або потрібно переглянути перерозподіл цих доходів. Якщо ми знайдемо спільну мову з органами місцевого самоврядування, тоді цей процес може піти набагато швидше”, – сказав він.

При цьому, Рева відзначив, що говорити про конкретний термін підвищення зарплати можна лише при виконанні цих умов.

“Від підвищення мінімалки найбільше виграє Пенсійний фонд, який потім конвертує ці доходи в зростання пенсій”, – підкреслив він.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні підвищили мінімальну заробітну плату до 3 723 грн в місяць.

Президент України Петро Порошенко заявив, що мінімальну зарплату підвищать до 4,1 тис. грн. Але через кілька днів Кабмін відповів, що у нього немає таких розрахунків, а підвищення можливе за умови економічного зростання в державі.

При цьому, в середині квітня Міністерство фінансів заявило, що не бачить можливості для перегляду розміру мінімальної зарплати в Україні до рівня 4,2 тис. грн.

Це ж твердження пізніше підтвердив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Крім того, на початку літа на той момент екс-міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що передумов для підвищення в країні мінімальної заробітної плати немає.

НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.