У Росії в умовах бойкоту стартує чемпіонат світу з футболу

02395

У Росії 14 червня відкривається чемпіонат світу з футболу 2018 року. Подія відбуватиметься на тлі найгіршого з часів Холодної війни загострення відносин Москви із Заходом.

Представники влади низки країн, зокрема Великої Британії, Австралії, Канади, Ісландії, Польщі, Фінляндії, оголосили намір бойкотувати чемпіонат у Росії.

46 депутатів Європейського парламенту підписали листа, де закликали країни ЄС до бойкоту. Причиною цього вони назвали агресивні дії Росії в Україні й Сирії, отруєння в британському Солсбері колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки, дезінформаційні кампанії Москви, хакінг, втручання у вибори і спроби послабити й розділити ЄС.

Активісти в Україні і світі вимагають від Росії і її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців, зокрема українського режисера Олега Сенцова, який місяць голодує в російській колонії. Акції проходять в різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Активісти біля посольства Росії в Україні вимагають від Москви звільнити політв'язнів, Київ, 13 червня 2018 року
Активісти біля посольства Росії в Україні вимагають від Москви звільнити політв’язнів, Київ, 13 червня 2018 року

При цьому в Кремлі заявили, що лідери 17 країн і територій відвідають церемонію відкриття чемпіонату світу з футболу на московському стадіоні «Лужники».

Переважно в список увійшли країни Латинської Америки і СНД, а також сепаратистські регіони Грузії Абхазія і Південна Осетія, самопроголошену незалежність яких визнає Москва.

Із названого списку тільки дві країни – Саудівська Аравія і Панама – беруть участь в змаганнях чемпіонату.

Радіо Свобода


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.