Данилюк хоче виступити в парламенті перед голосуванням за свою відставку

02371

На посаді міністра фінансів Олександр Данилюк від 2016 року. Відтоді він встиг посваритися з Юрієм Луценком, критикував Голову Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніну Южанину та став фігурантом офшорного скандалу. Але часу наводити лад і в міністерстві Данилюкові таки вистачило.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Кілька разів з’ясовував стосунки Олександр Данилюк і з Володимиром Гройсманом. Мить кипіння – конфлікт на засіданні уряду 23 травня. Він вимагав, аби його радника – Яну Бургимову – призначили на посаду заступника з питань фіскальної політики. Але прем’єр йому відмовив, на що Данилюк вирішив поскаржитися партнерам із «Великої сімки» та написав офіційного листа.

«Він також заблокував призначення постійного голови ДФС та його заступників. Ви знаєте, що виконувач обов’язків голови дуже близький і лояльний до прем’єр-міністра. Він уже понад рік перебуває на посаді в суперечності з законом», – зазначає Олександр Данилюк.

Лист послам він надіслав просто напередодні офіційного візиту Володимира Гройсмана до Брюсселя. Прем’єр переконаний: дискредитація уряду та його очільника перед закордонними партнерами могла мати невтішні наслідки для України.

«Поширення викривленої інформації серед наших міжнародних партнерів, напередодні важливих для України перемов із ЄС, могло поставити під загрозу їхні результати. На жаль, Олександр Данилюк не скорегував вибрану ним лінію поведінки після обговорення цієї ситуації з членами урядової команди», – каже прем’єр Володимир Гройсман.

Депутати кажуть: у «Великій сімці» вже відреаґували на листа Данилюка.

«Це ж якою падлюкою треба бути, щоби приїхати і на міжнародній арені «гадити» на свою власну державу?», – обурюється нардеп Ігор Лапін.

Прем’єр теж удався до радикальних дій і підписав подання до Верховної Ради на звільнення міністра фінансів. Чи підтримають парламентарі – поки невідомо.

«Я б не хотів давати оцінку. Думаю, що незабаром відбудеться розмова з Данилюком у нашій фракції», – коментує нардеп Олексій Гончаренко.

«У цій ситуації має піти у відставку або Данилюк, або Гройсман. Це вирішить коаліція і ми побачимо, хто Порошенку ближче», – вважає нардеп Нестор Шуфрич.

Постанову вже зареєстрували у ВРУ. Профільний комітет теж рекомендує парламентові звільнити Данилюка. Та перед тим, як нардепи вирішать, чи підтримати відставку міністра, сам Данилюк прагне виступити з трибуни парламенту.

Олександра Гутнік, «Перші про головне»


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.