Голландський суд наклав арешт на активи російської компанії “Газпром” у Нідерландах.

Про це повідомили на офіційній сторінці компанії “Нафтогаз України” у Twitter.

“Суд арештував голландські активи Газпрому для виплати Нафтогазу 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу”, – йдеться у повідомленні.

Також на сторінці процитували заяву голови правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва.

“Нафтогаз застосує усі доступні законні засоби та інструменти, щоб домогтися виконання рішення і отримати від Газпрому присуджену суму”, – йдеться в заяві.

При цьому у компанії нагадали, що “Нафтогаз” також ініціював арешт активів у інших юрисдикціях, включно з частками “Газпрому” в його дочірніх компаніях Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG.

“Швейцарський суд задовольнив клопотання Нафтогазу, і судові виконавці проводять дії, щоб заморозити ці та інші активи”, – зауважили у прес-службі “Нафтогазу”.

В НАК наголосили, що апеляція “Газпрому” проти рішень Стокгольмського арбітражу не означає автоматичного відтермінування зобов’язання російської компанії негайно розрахуватися і не впливає на процес стягнення.

“Підтвердженням тому стали швидкі рішення європейських судів різних юрисдикцій”, – резюмується у повідомленні.

Раніше НАК “Нафтогаз України” ініціював примусове стягнення $2,6 млрд із російського “Газпрому”, відповідно до рішень Стокгольмського арбітражу.

Як повідомлялося  раніше, “Газпром” програв судову тяжбу з “Нафтогазом” у Стокгольмському арбітражі, за рішенням якого він повинен виплатити українській компанії 2,56 мільярда доларів. Також суд зобов’язав “Нафтогаз” постачати до 5 мільярдів кубометрів газу на рік у 2018-2019 – за цінами, відповідними вартості блакитного палива на європейських газових хабах.

Джерело: 5.UA