Україна підпише контракт на постачання урану до РФ найближчим часом — «Інтерфакс»

02330

Україна та Росія готуються до підписання контракту на постачання українського урану до російського «Міжнародного центру зі збагачення урану».

Про це повідомив глава відомства в інтерв’ю журналістам «Інтерфаксу».

Зокрема, планується постачання близько 80 тон уранового концентрату для його подальшого збагачення та використання на українських атомних електростанціях.

«Зараз готується підписання контракту на постачання урану на 2018 рік. Ми включили обсяг, який передбачено для постачання до України в поточну виробничу програму. Наразі очікуємо від української сторони підписання, адже з нашого боку контракт вже підписано», — повідомив глава російського «Міжнародного центру зі збагачення урану» Гліб Єфремов.

«Міжнародний центр зі збагачення урану» — це акціонерне товариство, створене на базі Ангарського електролізного хімкомбінату. Його основна діяльність — збагачення урану для його використання на АЕС. Україна має великі поклади урану, проте через свій неядерний статус вимушена збагачувати його в інших державах.

У лютому 2018 року стало відомо, що Рівненська АЕС підписала контракт на постачання ядерного палива з американською компанією Westinghouse Electric. Перші поставки відбудуться у 2021 році.

Наприкінці січня Національна атомна енергогенеруюча компанія  Енергоатом підписала контракт з компанією Westinghouse Electric (США) про постачання ядерного палива до 2025 року.

Також в державному енергоатомі ініціювали підвищення тарифу на електроенергію, вироблену на АЕС.

Джерело: Interfax-Україна


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.