ЦРУ вперше очолила жінка

02264

Сенат США підтримав Джину Хаспел, якій запропонували очолити Центральне розвідувальне управління (ЦРУ).

За проголосували більшість з 100 сенаторів, передає CNN.

Хеспел стала першою в історії США жінкою, яка зайняла цю посаду.

Раніше кандидатуру Хеспел схвалив Комітет Сенату США з розвідки.

13 березня президент США Дональд Трамп раптово повідомив про призначення директора ЦРУ Майкла Помпео на посаду держсекретаря. Замість Помпео директором ЦРУ вперше стала жінка – Джина Хеспел.

НВ наводить шість фактів про неї.

1. Джина Чері Хеспел народилася 1 жовтня 1956 року. Вона почала працювати на ЦРУ в 1985 році у віці 29 років. 2 лютого 2017 року Дональд Трамп призначив її заступницею директора ЦРУ Майка Помпео.

2. У 2002 році Хеспел керувала секретною в’язницею ЦРУ в Таїланді, в якій утримували підозрюваних в тероризмі та застосовували до них тортури. За словами репортера The Washington Post Грега Міллера, Хеспел була причетна до практики застосування тортур до затриманих.

3. Хеспел, ймовірно, також причетна до знищення в 2005 році відеозаписів, які свідчать про застосування тортур до затриманих ЦРУ за підозрою в причетності до тероризму. Про це писав колишній голова Центру з боротьби з тероризмом ЦРУ Хосе Родрігес у своїх мемуарах.

4. У Джини Хеспел є кілька нагород за успішну боротьбу з тероризмом. Про неї також дуже високої думки Майк Помпео, який після призначення її директором ЦРУ називав Хеспел “зразковим офіцером розвідки і відданим патріотом”, а також “перевіреним лідером, що володіє надприродною здатністю досягати успіху і надихати оточення”.

5. Після призначення Хеспел заступником директора ЦРУ в лютому 2017 року низка сенаторів висловила стурбованість тим, що цю посаду зайняла людина, причетна до несанкціонованого знищення відеозаписів ЦРУ, які свідчать про застосування тортур.

6. 7 червня 2017 року Європейський центр з конституційних прав і прав людини закликав генерального прокурора Німеччини видати ордер на арешт Хеспел, яку звинувачують в тому, що вона контролювала тортури підозрюваних в причетності до тероризму. Звинувачення ґрунтуються насправі Абу Зубайди, який, згідно з доповіддю комісії Сенату США, що розслідувала застосування тортур ЦРУ, 83 рази був підданий тортурам за допомогою води протягом одного місяця. Йому також не давали спати, закривали в дуже тісному приміщенні та били головою об стіну. Крім того, він втратив одне око.

НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.