Європа узгодила спільні дії щодо збереження ядерної угоди з Іраном – Могеріні

02248
Зазначається, що країни обговорили лише практичні заходи щодо підтримки домовленостей.

Європейський Союз, Велика Британія, Франція і Німеччина узгодили спільні дії для збереження ядерної угоди з Іраном. Про це заявила високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні за підсумками переговорів з главою МЗС Ірану Джавадом Заріфом, повідомляє Reuters.

За її словами, сторони обговорили лише практичні заходи щодо підтримки домовленостей, а не юридичні гарантії збереження угоди.

“Я не можу говорити про правові або економічні гарантії, але можу говорити про серйозну, рішучу, безпосередню роботу з європейської сторони”, – зауважила вона.

“Ми нагадали про нашу відданість продовженню, повній і ефективній реалізації ядерної угоди з Іраном, яка була одностайно схвалена Резолюцією Ради Безпеки ООН №2231 як ключовий елемент глобальної архітектури нерозповсюдження ядерної зброї”, – підкреслила у заяві Могеріні.

Нагадаємо, 13 травня заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що Тегеран планує в ультимативній формі вимагати від європейських учасників гарантій збереження ядерної угоди. За словами Аракчі, у європейських країн є термін від 45 до 60 днів, щоб надати необхідні гарантії щодо захисту інтересів Ірану та компенсації збитків, завданих внаслідок виходу США з угоди. Він також додав, якщо європейські учасники угоди не нададуть у відведений строк необхідних гарантій, Іран повинен буде прийняти “вимушені рішення”.

24 квітня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що Іран зіткнеться з “великими проблемами”, якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму.  Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном “божевіллям”.У свою чергу президент Ірану Хасан Рухані заявив, що Сполучені Штати Америки ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.

23 квітня стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон проситимуть президента США Дональда Трампа не виходити з ядерної угоди з Іраном, так як це може викликати серйозні проблеми.

Як повідомлялося,  17 жовтня президент США Дональд Трамп заявив про можливість повного виходу Сполучених Штатів із ядерної угоди з Іраном.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.