В Україні на заходах до 9 травня затримали 28 людей та порушили 5 кримінальних справ — МВС

02226

У різних містах України понад 460 тисяч людей взяли участь у масових заходах до 9 травня, у посиленому режимі працювали 27 тисяч правоохоронців. Водночас 28 людей затримали та доставили відділків поліції.

Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, передає прес-служба МВС.

«Грубих порушень публічної безпеки та порядку не зафіксовано», — запевнив Яровий. Водночас додав, що стосовно 16 з 28 затриманих осіб склали адміністративні протоколи, зокрема, за статтею 173-3 Кодексу України про адмінпорушення (Виготовлення та пропаганда георгіївської стрічки).

Також правоохоронці порушили п’ять кримінальних справ, чотири з яких за «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки», ще одна за «умисне легке тілесне ушкодження».

Раніше повідомлялося, що співробітники поліції затримали по Україні 25 осіб під час масових заходів на 9 травня.

Вранці 9 травня у Києві відбулась акція «Безсмертного полку». Раніше повідомлялося, що понад 20 тисяч поліцейських та нацгвардійців стежитимуть за порядком 8 і 9 травня.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон, який визначає комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими злочинними. Саме тому заборонена частина символіки: пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників, назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними.

Зображення Леніна можуть залишатись лише у музеях та приватних колекціях. Заборона не поширюється на п’ятикутну зірку, комуністичну символіку на кладовищах, в музеях та колекціонування такої символіки.

Україна відзначає дві дати: 8 травня оголошено Днем пам’яті і примирення, а 9 травня — Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 8 і 9 травня — Дні пам’яті та примирення у всьому світі.

Згідно з резолюцією ООН, це данина пам’яті всім жертвам Другої світової війни. Загальні втрати, за різними оцінками, становлять від 50 до 80 мільйонів загиблих з урахуванням і військових, і цивільного населення.

Hromadske.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.