МЗС вимагає звільнити затриманих у Криму моряків і судно

02214

Міністерство закордонних справ України розцінює затримання в акваторії Чорного моря російськими спецслужбами українського риболовецького судна як узурпацію і вимагає звільнити екіпаж і судно.

“Затримання Росією рибальського судна є узурпацією суверенних справ України щодо цих акваторій і є порушенням Конвенції ООН з морського права, а також звичайного міжнародного права. Україна вимагає невідкладно звільнити риболовецьке судно і його екіпаж”, – сказала речниця МЗС Мар’яна Беца агентству “Інтерфакс -Україна” у п’ятницю.

Вона додала, що Україна висловлює категоричний протест проти незаконного затримання Російською Федерацією українського риболовецького судна та його екіпажу поблизу Кримського узбережжя.

М.Беца зазначила, що, згідно з резолюцією ГА ООН 68/262 від 27 березня 2014 року, протиправна агресія Російської Федерації не змінює статус Криму як частини суверенної території України.

“Україна залишається прибережною державою до акваторій, прилеглих до Криму, в зокрема й територіального моря, що тягнеться на 12 морських миль від його узбережжя”, – наголосила речниця МЗС.

Раніше в цей день стало відомо про затримання екіпажу українського риболовецького судна “ЯМК-0041” з припискою в Очакові нібито за незаконний вилов камбали на захід від мису Тарханкут “у виключній економічній зоні Російської Федерації”. Загалом затримано п’ятьох осіб, усіх їх доправили до Криму.

Interfax-Україна


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.