У штабі пояснили, чим відрізняється Операція об’єднаних сил від АТО

02204

30 квітня на Донбасі завершилося проведення Антитерористичної операції та набув чинності новий формат – тепер на цих територіях проводитиметься Операція об’єднаних сил.

Командувач об’єднаного Оперативного штабу Сергій Наєв заспокоїв: операція не передбачає активізації бойових дій на лінії зіткнення та спрямована на встановлення миру. Про це інформує Громадське.

«Жителі побоюються активізації бойових дій, ми не прогнозуємо активізації бойових дій, ми прийшли не для того, щоби роздмухувати конфлікт, а для того, щоб його завершити», – сказав він.

 Водночас командувач ООС наголосив, що одним із завдань операції є звільнення окупованих територій.

«Головна відмінність (ООС від АТО, – ред.) у тому, що операція Об’єднаних сил є військовою операцією. Тому є свої причини. Зараз ми маємо справу не лише з так званими «ДНР» та «ЛНР», які Верховна Рада визнала терористичними організаціями. Очевидно, що мова іде про окупацію частини нашої території де-факто російськими окупаційними військами. 1 та 2 армійські корпуси, створені в «ДНР» та «ЛНР» є, так би мовити, класичними російськими підрозділами, сформованими за статутами Збройних сил Російської Федерації. Вони підпорядковані та перебувають під контролем Південного військового округу Збройних сил РФ», – сказав Наєв.

Він зазначив, що обидва корпуси отримують російську зброю, а всі посади у цих формуваннях укомплектовані російськими офіцерами.

«Таким чином, ми маємо справу з російською агресією. Це чітко зазначено в законі про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях. Цей закон прямо визначає: РФ чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини території… За законом, цілями державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей є звільнення тимчасово окупованих територій та відновлення на цих територіях конституційного ладу… Операція Об‘єднаних сил  є одним із інструментів, за допомогою якого держава досягає зазначеної мети», – сказав Наєв.

Нагадаємо, 30 квітня президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об’єднаних сил на чолі з командувачем і Об’єднаним штабом.

Об’єднаний оперативний штаб діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об’єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Особливий порядок передбачає надання органам сектора безпеки та оборони, іншим державним органам України спеціальних повноважень, необхідних для здійснення від містечок Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, де починається зона бойових дій, де правила будуть ще більш жорсткими.

Тобто на всій території Донецької та Луганської областей запроваджують особливий порядок пропуску, розділений на три рівні пропуску громадян: зелений – де доступ необмежений, жовтий – перебування за наявності документів (у цій зоні проводиться огляд речей та транспорту) та червоний – перебування осіб тимчасово обмежено або заборонено.

В зоні ж проведення операції доступ можливий лише людям, які живуть в районі операції, мають родичів і документи, що це засвідчують, мають місця поховання рідних або нерохумість. Також можуть проїхати дипломати, або гуманітарні місії за наявності документів.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.