РНБО вирішила ввести нові санкції проти компаній та громадян РФ

02202
Нові обмеження скоординовані зі Сполученими Штатами Америки.

Рада національної безпеки і оборони України запровадить нові санкції проти громадян і юридичних компаній Російської Федерації. Відповідне рішення ухвалили на засіданні кабінету РНБО, повідомив президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Twitter.

За словами Порошенка, таким чином Україна скоординує свої санкції проти РФ з тими, які раніше запровадили Сполучені Штати.

«Вони пов’язані як із застосуванням хімічної зброї в центрі Європи, так і з проведенням незаконних виборів президента на території окупованого Криму», — заявив президент.

Прес-служба РНБО, зокрема повідомила, що санкції запроваджуються за ініціативою Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національного банку України на три роки або безстроково щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки і проведення незаконного голосування в окупованому Криму у рамках виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації у Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо.

Також запроваджено санкції щодо осіб, які причетні до інформаційної та кіберагресії проти нашої країни, до протиправних дій проти громадян України, котрі незаконно утримуються в Росії, депутатів Державної Думи та членів Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації тощо.

Як повідомлялося, 13 квітня секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що Рада національної безпеки і оборони України розгляне питання введення санкцій аналогічних до раніше введених Сполученими Штатами Америки наступного тижня.

6 квітня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднили санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі “кремлівського списку”, фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов’язують з Кремлем.  Зокрема, у список увійшли мільярдер Олєг Дерипаска, глава ради директорів ВАТ “Ен Пі Ві Інжиніринг” Ігорь Ротенбєрг, колишній зять Путіна Кіріл Шамалов, керівник ради директорів групи компаній “Ренова” Віктор Вєксельбєрг, член Федеральних зборів РФ від Дагестану Сулєйман Керімов,  глава наглядової ради консорціуму “Альфа-Груп” Міхаїл Фрідман, голова правління “Газпромбанку” Андрєй Акімов та інші.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.