Президент України, верховний головнокомандувач Збройних сил України Петро Порошенко оголосив про перехід від формату антитерористичної операції до операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей. Операція Об’єднаних сил офіційно почала діяти з 30 квітня, з 14:00.

“З сьогоднішнього дня, 30 квітня, 2018 року, антитерористична операція широкомасштабна на території Донецької та Луганської областей завершується. Ми зараз починаємо військову операцію під керівництвом Збройних сил України для забезпечення захисту територіальної цілісності, суверенітету і незалежності нашої держави…”, – сказав Президент.

Порошенко наголосив, що АТО за 4 роки виконала свої завдання в умовах дій підготовлених і підтримуваних Росією терористів на Донбасі. І в умовах, коли попередня українська влада фактично розвалила Збройні сили України.

Глава держави відзначив, що вже в 2014 року АТО фактично перейшло в протистояння агресії з боку Росії.

У 2017 році світ визнав факт російської агресії, що дало можливість Україні законодавчо уточнити стратегічні завдання та правові основи боротьби проти агресії і прийняття закону “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях”. Президент підписав відповідний указ безпосередньо в ході засідання.

5 канал