ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо протидії гібридній війні

02178
За словами Ар’єва, це вже друга за тиждень резолюція, спрямована на боротьбу з інформаційними атаками джерел гібридних воєн, головним з яких є Росія.

Парламентська асамблея Ради Європи в четвер, 26 квітня, ухвалила резолюцію щодо протидії гібридній війні. Про це повідомив голова української делегації в Асамблеї Володимир Ар’єв на своїй сторінці в Facebook.

“Асамблея із занепокоєнням відзначає, що сьогодні держави все частіше стикаються з явищем “гібридної війни”, що створює новий тип загрози на основі поєднання військових та невійськових засобів, таких як кібератаки, кампанії масової дезінформації, в тому числі фальшиві новини, зокрема в соціальних мережах, порушення комунікацій та інших мереж та багато інших. Кібернетичні удари особливо небезпечні, оскільки вони можуть вразити стратегічну інфраструктуру країни, таку як система управління повітряним рухом або атомні станції. Тому гібридна війна може дестабілізувати і підірвати цілі суспільства і спричинити численні жертви. Все ширше використання цих нових тактик, особливо в поєднанні, викликає занепокоєння щодо адекватності існуючих правових норм”, – йдеться в резолюції.

Крім того, у документі зазначається, що ПАРЄ висловлює глибоку стурбованість з приводу численних випадків масових кампаній з дезінформації, спрямованих на підрив безпеки, громадського порядку та мирних демократичних процесів.

“Існує надзвичайно важлива потреба у розробці інструментів для захисту демократії від “інформаційної зброї”, зберігаючи при цьому свободу слова та свободу засобів масової інформації”, – наголошується в документі.

За словами Ар’єва, це вже друга за тиждень резолюція, спрямована на боротьбу з інформаційними атаками джерел гібридних воєн, головним з яких є Росія.

“Симтоматично що проти проголосував лише один німець-комуніст, який їздив до терориста Захарченка (“ватажок” бойовиків так званої “ДНР” Олександр Захарченко – Ред.), чим, власне, і довів – резолюція якісна”, – підкреслив глава української делегації.

Нагадаємо, 25 квітня Парламентська асамблея Ради Європи одноголосно прийняла резолюцію, у якій висловила підтримку протидії російській пропаганді на рівні Європейського союзу. Так, у документі наголошується, що деякі державні ЗМІ перетворилися на “пропагандистські машини” для розповсюдження фейкових новин та розпалювання ненависті та ксенофобії.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.