НБУ запланував відновити кредитування в Україні

Фото: 1news.zp.ua

Відновлення кредитування є однією з пріоритетних цілей, повідомили в Національному банку.

“Стримує кредитування висока облікова ставка. Жорсткі монетарні умови, які сьогодні склалися в результаті підвищення облікової ставки з жовтня минулого року на 4,5 в. п. до 17% річних, повинні стримати інфляцію в 2018 році. Ставки за кредитами істотно знизилися. Фактично вони зараз знаходяться на найнижчому рівні з докризового 2014 року. Процентна ставка по кредиту враховує не тільки ставку за депозитами, але і вартість ризику для банку від проведення кредитної операції. Повільне відновлення кредитування реального сектору насамперед відображає високі ризики інституційного середовища, зокрема низький рівень захисту прав кредиторів”, – розповіли в НБУ.

Ставки по кредитах зараз знаходяться на рівні 2014 року.

“Ми повинні використовувати дані кредитного реєстру. Також для захисту прав кредиторів необхідно встановити договірної механізм врегулювання валютних кредитів фізичних осіб, ввести інститут приватного виконання рішень, удосконалити процедуру продажу арештованого майна та усунути інші прогалини в законодавстві, які перешкоджають ефективній реалізації прав кредиторів та інвесторів. Баланси банків сьогодні перевантажені непрацюючими боргами, і поки ця проблема не буде вирішена, темпи відновлення кредитування залишаться низькими. Необхідно скасувати мораторій на стягнення іпотечного майна, скоротити процедури відчуження об’єктів застави, спростити податкове навантаження, удосконалити процедуру банкрутства. Також потребує розвитку ринок продажу проблемних кредитів”.

Business.UA

Фото: 1news.zp.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.