В Україні прокоментували дозвіл Німеччини будувати російський газопровід

02021

В Україні заявили, що не могли вплинути на рішення Німеччини дозволити будівництво “Північного потоку-2”. Водночас в ЄС триває дискусія щодо російського проекту.

“Німеччина прийняла технічне рішення про будівництво сухопутної ділянки. Це рішення приймалося на підставі всіх документів. Воно було цілком очікуваним. І політично на це рішення неможливо було вплинути”, – повідомила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, пише “Обозреватель“.

Крім того, вона наголосила, що ЄС розглядає питання щодо третього енергопакету і третьої газової директиви. Це безпосередньо стосується процедури функціонування газопроводу “Північний потік-2”.

“Дискусія з цього приводу триває в ЄС. Вона дуже важка. Вони з одного боку розуміють, що це політичний проект. З іншого боку, вони розуміють, що були інші проекти, які були реалізовані без вимог законодавства ЄС”, – додала Зеркаль.

За її словами, Росія намагається заручитися підтримкою впливових політиків.

“Нещодавно вони взяли консультантом екс-міністра фінансів Австрії. Це дуже впливова фігура не тільки в Австрії, але й у всьому ЄС. Вони використовують всі інструменти за які можна заплатити”, – підсумувала Зеркаль.

Німеччина офіційно дозволила будівництво 55-кілометрової ділянки російського газопроводу на своїй території. Також Німеччина виступила проти поправок Єврокомісії до газової директиви, які зачіпають проект “Північний потік-2”.

Gazeta.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.