Найбільший контракт в історії Польщі: Варшава купує в США систему ПРО Patriot за $ 4,75 мільярда

02014

Президент Дуда назвав мить підписання угоди “екстраординарним історичним моментом”.
Польща підписала угоду з придбання системи протиракетної оборони Patriot виробництва США за 4,75 мільярда доларів. Цей контракт став найбільшим в історії країни щодо постачання озброєнь.

“Це екстраординарний, історичний момент; це знайомство Польщі з цілим новим світом найсучасніших технологій, сучасних озброєнь і засобів оборони “, – сказав президент Анджей Дуда під час церемонії підписання угоди.

З огляду на продемонстровані нещодавно російським президентом Володимиром Путіним новітні розробки ядерної зброї та ракет, які начебто можуть вражати цілі в будь-якій точці світу, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій наголосив, що угода про покупку Patriot демонструє солідарність і співробітництво його країни з США та іншими країнами НАТО. “Ми за рахунок наших дій, наших закупівель показуємо, що хочемо відчувати себе невід’ємною частиною цього самого головного військового альянсу”, – сказав він.

Наразі офіційні особи РФ ще не відреагували на підписання цього контракту, котрий аналітики можуть сміливо називати однією з потужних зовнішньополітичних поразок Кремля, особливо на тлі останніх масових депортацій російських дипломатів із США, Канади, України та країн ЄС. Восени минулого року заступник міністра закордонних справ РФ Володимир Титов назвав плани щодо розміщення Patriot в Польщі частиною задуму США оточити Росію системами ПРО “під приводом міфічних загроз безпеки”.

Джерело: tsn.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.