Китай приготувався ввести в обіг “нафтоюань”

02004

Китай готується запустити роботу нової нафтової біржі для спотових контрактів, розрахунки за якими будуть вестися в юанях.

Про це повідомляє російський “Интерфакс” з посиланням на канал CNBC.

Відзначається, що тим самим Пекін має намір покласти край “гегемонії долара” при ціноутворенні як спотових, так і довгострокових нафтових угод.

При цьому, Пекін має намір надати привілеї тим державам-контрагентам, які перейдуть на розрахунки в китайській валюті. За його даними, Китай вже запропонував Саудівській Аравії оплачувати в юанях імпорт саудівської нафти, який в 2016 році становив 15% від загальних закупівель країною нафти.

Телеканал наводить думку аналітиків, які вважають, що запуск нової біржі послабить “механізми американських санкцій, які спираються на долар”.

Нагадаємо, 20 лютого Венесуела почала продаж власної криптовалюти Petro, за допомогою якої уряд в Каракасі сподівається подолати “фінансову блокаду” з боку США.

За 1 день Венесуела заробила на криптовалюті 735 мільйонів доларів.

Її особливістю є те, що один Petro має забезпечуватись одним барелем нафти.

Таким чином у випадку, якщо довіра до грошей та їхня вартість знизяться, тоді у власників криптовалюти Petro теоретично залишиться право на відповідну кількість нафти. Утім, залишається незрозумілим, яким чином це має відбуватись.

Після Petro, який підкріплений нафтою, має з’явитись іще одна криптовалюта Petro, підкріплена золотом.

Економічна правда


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.