Іспанія видала ордер на арешт лідера Каталонії Пучдемона

01991

Верховний суд Іспанії видав міжнародний ордер на арешт шістьох каталонських політиків, включно з лідером регіону Карлесом ПучдемономПро це повідомляє Associated Press.

Ордери видано на арешти чотирьох колишніх членів уряду Пучдемона, а також Марти Ровіри, голови сепаратистської партії Каталонії ERC. Їм висунули обвинувачення у заколоті з метою оголосити незалежність Каталонії від Іспанії. Іспанські ЗМІ пишуть, що Марта Ровіра зараз перебуває у Швейцарії.

Карлес Пучдемон з жовтня 2017 року живе в Бельгії через відкриті проти нього в Іспанії кримінальні справи, зокрема його обвинувачують у заколоті, що передбачає покарання до 30 років тюремного ув’язнення.

9 червня 2017 року уряд Каталонії на чолі з Пучдемоном призначив референдум про незалежність, який відбувся 1 жовтня. Понад 90% тих, хто проголосував, висловилося за те, щоб Каталонія стала незалежною державою з республіканською формою правління. Офіційна влада Іспанії визнала референдум недійсним. 10 жовтня 2017 року Пучдемон підписав документ про незалежність, проте припинив його дію для переговорів із Мадридом.

Зараз він перебуває з візитом у Фінляндії. Іспанська влада передала фінській поліції запит на екстрадицію лідера каталонських сепаратистів.

У п’ятницю, 23 березня, в Барселоні спалахнули масові акції протесту після арешту Іспанією п’ятьох каталонських політиків.

23 березня каталонський парламент не зміг затвердити колишнього офіційного представника регіонального уряду Жорді Туруля на посаду глави регіону.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.