Посол: Порошенко поїде на саміт Україна-НАТО попри погрози Угорщини

01973

Зустріч комісії Україна – НАТО дійсно знаходиться під загрозою через блокування Угорщиною, проте президент Петро Порошенко все ж візьме участь в липневому саміті НАТО.

Про це заявив український посол при НАТО Вадим Пристайко в коментарі Українським новинам.

“Що стосується саміту, президент (Петро Порошенко) все одно відвідає Брюссель, оскільки крім комісії “Україна – НАТО” існують і інші зустрічі, на які президент вже запрошений”, – заявив посол.

Найближче засідання Україна-НАТО призначено на липень. Обов’язкове формальне запрошення на цей саміт в Брюсселі Києву направлять в кінці квітня (після парламентських виборів в Угорщині, які відбудуться 8 квітня).

Напередодні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звернувся до європейських політиків із закликом вплинути на Київ і пообіцяв, що керівництво Угорщини буде продовжувати блокувати європейські та євроатлантичні прагнення України. У Будапешті продовжують наполягати на існуванні “утисків” прав національних меншин в Україні через освітню реформу. Також Сійярто висловив невдоволення намірами Міністерства оборони України відновити військову частину в Берегово (Закарпатська область).

В свою чергу Київ відповів, що Угорщина маніпулює в своїх заявах з вимогою відкласти закон України про освіту до 2023 року.

НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.