Офшорний скандал: компанія Mossack Fonseca оголосила про своє закриття

01959

Юридична компанія Mossack Fonseca, яка опинилася в центрі офшорного скандалу у 2016 році після розслідування журналістів про так званий «Панамський архів», оголосила про своє закриття.

Про це йдеться на сайті Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ).

«Погіршення репутації, кампанія у ЗМІ, фінансова облога і незаконні дії деяких представників панамської влади завдали непоправної шкоди, наслідком чого є повне припинення діяльності», — йдеться у повідомленні.

Водночас, у фірмі заявили, що будуть продовжувати вимагати справедливості і «співпрацювати з владою», щоб «продемонструвати, що злочину не було».

Засновників Mossak Fonseca затримали в лютому 2017 року за підозрою у відмиванні грошей у справі про корупційний скандал у Бразилії, пов’язаний з нафтової держкомпанією Petrobras.

Згодом у Панамі звільнили причетних до офшорних скандалів засновників Mossack Fonseca.

Нагадаємо, що у квітні 2016 року Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) в рамках проекту «Панамський архів» (Panama Papers) опублікував масштабне розслідування про офшори сотень світових політиків, бізнесменів, спортсменів та діячів культури.

Компанія Mossack Fonseca виконувала функції посередника для тих, хто хоче зареєструвати компанію в «податковому раю» і користуватися пільгами. Компанія була заснована у Панамі в 1986 році через злиття двох юридичних фірм бізнесменів Юргена Моссака і Рамона Фонсеки.

З матеріалів розслідування «Панамського архіву» відомо, що Mossack Fonseca тісно співпрацювала з такими фінансовими гігантами як HSBC, Deutsche Bank та Credit Suisse, щоб допомогти їхнім клієнтам приховати свої кошти.

Журналісти-розслідувачі «Слідство.Інфо» Громадського Телебачення були співавторами проекту Panama Papers, який отримав Пулітцерівську нагороду 2017 року в категорії «Пояснювальна журналістика».

У матеріалах розслідування розкривалися зв’язки світових лідерів і бізнесменів з офшорними компаніями. У списку фігурували люди з оточення президента Росії Володимира Путіна, президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона та інших.

З цих документів стало відомо, що Порошенко заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію Roshen, не вказавши відомостей про це у своїх майнових деклараціях.

Джерело: Hromadske.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.