Сенатори США підписали відкритого листа про небезпеку «Північного потоку — 2»

01951

У США 39 сенаторів — 28 від Республіканської партії та 11 — від Демократичної, виступили проти трубопроводу «Північний потік – 2».

Про це йдеться в листі, направленому міністру фінансів Стівену Мнучину і заступнику держсекретаря Джону Саллівану.

Документ опублікували на сайті республіканця Джона Баррассо.

«Ми повинні переконатися в тому, що наші європейські союзники бачать наше прагнення підтримати їх енергетичну незалежність і вберегти їх від згубного впливу «Північного потоку — 2» в довгостроковій перспективі», — зазначається в листі.

Сенатори відзначили, що адміністрація американського президента Дональда Трампа «повинна використовувати всі наявні в її розпорядженні засоби для запобігання будівництва цього газопроводу».

У Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали звернення до голів парламентів країн ЄС, у якому засудили будівництво газопроводу «Північний потік-2». Україна та Молдова підписали звернення раніше.

Нагадаємо, прем’єр Польщі назвав «Північний потік-2» небезпечним для Європи.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС з боку Росії.

Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов’язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням.

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов’язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

Hromadske.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.