Команда Трампа зібрала “під вибори” дані мільйонів користувачів Facebook

01953

Фірма Cambridge Analytica зібрала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про мільйони профілів користувачів Facebook в США, плануючи створити з їхньою допомогою програму для прогнозування і впливу на результат виборів.

Про це йдеться у розслідуванні, проведеному The New York Times і The Observer of London, пише The Guardian.

 Аналітична компанія використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу.

Збором даних на початку 2014 року займалася компанія Cambridge Analytica, яка отримала 15 мільйонів доларів на розробку своєї програми від донора республіканців Роберта Мерсера,пише NYT.  Очолював компанію Стівен Беннон – тодішній головний радник Трампа, а згодом  – керівник передвиборчого штабу Трампа.

Зазначається, що Cambridge Analytica зібрала особисту інформацію з профілів понад 50 мільйонів користувачів Facebook без їх дозволу – про сексуальну орієнтацію, расу, стать, розумові здібності і навіть про дитячі травми.

За свідченням колишніх співробітників компанії, це робить зібрані дані одним з найбільших витоків даних в історії Facebook. Повний масштаб витоків даних американців невідомий.

Зараз компанія Cambridge Analytica фігурує у двох розслідуваннях – у Великобританії щодо ролі компанії в референдумі про Brexit та у США – в рамках розслідування Роберта Мюллера про втручання РФ у американські вибори в 2016 році.

Разом з тим відомо, що Cambridge Analytica отримала особисту інформацію користувачів, заплативши за неї зовнішньому досліднику – російсько-американському академіку, доценту Санкт-Петербурзького університету Олександру Когану, який збирав дані нібито з академічною метою.

Як пише The Guardian, Коган отримував гранти від російського уряду на вивчення емоційних стану користувачів Facebook.

Українська правда


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.