Німецькі соціал-демократи рахують голоси за союз з Меркель

01888

Підрахунок ведуть у центральному офісі СДПН 120 осіб. Результати мають оголосити зранку 4 березня.

Вантажівка з листами увечері суботи, 3 березня, прибула до штаб-квартири Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у Берліні. У пошті – голоси членів партії щодо того, чи схвалюють вони коаліційну угоду та, відповідно, створення нової “великої коаліції” із блоком канцлерки Анґели Меркель (Angela Merkel) ХДС/ХСС. 120 осіб в офісі партії ведуть підрахунок, очікується, що він триватиме всю ніч, повідомляє агенція новин dpa.

У штаб-квартирі працюють спеціальні автомати для швидкого відкривання конвертів – вони здатні обробляти близько 20 тисяч листів на годину. Загалом могли проголосувати майже 464 тисячі соціал-демократів. У керівництві партії заявляють, що активність однопартійців при голосуванні була високою, та сподіваються на схвалення угоди. У 2013 році в аналогічному голосуванні майже 75 відсотків підтримали союз з консерваторами. Цього ж разу після провального результату на виборах восени 2017 року чимало партійців воліли б перейти в опозицію.

Результати мають оголосити зранку 4 березня.

Опитування показували перевагу варіанту “за” коаліцію. Утім, якщо переможе варіант “ні” й урядова більшість не буде створена через рішення соціал-демократів, слово буде за президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром (Frank-Walter Steinmeier). Лише президент має право вносити на голосування до Бундестагу кандидатуру канцлера. Від того, як проголосують депутати, буде в підсумку залежати, чи буде в Німеччині незабаром новий уряд або нові вибори.

DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.