У НАТО затвердили створення двох нових командних центрів

01803

У НАТО затвердили рішення про створення двох нових командних центрів, які відповідатимуть за військову логістику Альянсу та командування об’єднаних сил для Атлантики.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг розповів про плани створення нових командних центрів

Міністри оборони країн НАТО у середу, 14 лютого, затвердили плани створення двох нових командних центрів, які відповідатимуть за логістику військ і устаткування по всій Європі та захист морських каналів між країнами континенту та Північної Америки. “Ми створимо нове командування з тилового забезпечення, посилення і військової мобільності, що дозволить удосконалити перекидання сил і засобів, оскільки це надзвичайно важливо для нашої системи колективного стримування і оборони”, – заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Альянс, за його словами, реагує на нові безпекові загрози, зокрема через напруженість у відносинах з Росією та складну ситуацію в Сирії та Іраку. Столтенберг зазначив, що нові командні центри дозволять НАТО бути “у правильному місці, в правильний час, із правильним обладнанням”.

Німеччина запропонувала НАТО створити один із командних центрів, зокрема з логістики та військової мобільності, на її території. Глава міністерства оборони ФРН Урсули фон дер Ляєн зазначила, що Німеччина розташована “не тільки географічно в самому центрі Європи, але також має великий досвід у сфері логістики та підтримки”. “Ми хочемо створити щось на зразок військового Шенгену в Європі, що допоможе переміщувати військових швидко й без бюрократії”, – наводить її слова агентство AFP.

Командний штаб об’єднаних сил для Атлантики допоможе захистити морські лінії зв’язку між Північною Америкою та Європою. Цю структуру, за даними ЗМІ, може бути створено в США. Як зазначив Столтенберг, остаточне рішення щодо місцерозташування нових структур і кількості персоналу буде прийнято влітку.

Зміцнення командної структури сил НАТО в Європі, перш за все, є відповіддю на політику Росії від часу анексії Криму та початку бойових дій на Донбасі, яку в Альянсі вважають агресивною. Після завершення “холодної війни” кількість центрів командування НАТО було скорочено з 33 до 7, а особовий склад – з 22 тисяч до 6800 співробітників.

DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.