Світова спільнота виділить на відновлення Іраку близько $30 млрд

01809

Світова спільнота виділить на відновлення Іраку близько 30 млрд доларів у вигляді кредитів і інвестицій.

Відповідні зобов’язання прийняті на триденній міжнародній конференції країн-донорів у Кувейті, що завершилася в середу, 14 лютого, передає DW.

Згідно з повідомленням, найбільші суми виділять Туреччина (5 млрд доларів), США (понад 3 млрд) і країни регіону Перської затоки. Німеччина обіцяла 350 млн євро, Євросоюз – 400 млн євро.

Як повідомляється, міністр з питань економічного співробітництва і розвитку ФРН Герд Мюллер розкритикував відсутність справжньої міжнародної солідарності у справі відновлення Іраку.

“Світова спільнота повинна виступити спільно. Ненормально, коли лише 10 країн забезпечують 90 відсотків всієї допомоги”, – вказав він.

Як уточнив Мюллер, кошти, що виділяються Німеччиною, підуть, в першу чергу, на гуманітарну допомогу мільйонам біженців-дітей, а також на відновлення шкіл, лікарень та інфраструктури для внутрішніх переміщених осіб. Основна частина фінансової допомоги буде направлена ​​в місто Мосул у північній частині Іраку.

У повідомленні також зазначається, що загальний обсяг узгодженої допомоги, далекий від того, який сподівався отримати Ірак. Уряд в Багдаді заявляв, що для відновлення зруйнованої інфраструктури Іраку потрібно близько 88 млрд доларів, причому чверть цієї суми – у вигляді невідкладної допомоги.

Нагадаємо, 9 грудня 2017 року прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді оголосив про завершення трирічної війни проти терористичної організації Ісламська держава . Пізніше Вашингтон привітав керівництво Іраку з перемогою над ІД.

За даними американських військових, станом на листопад 2017 року бойовики ІДІЛ втратили 95% територій свого “халіфату”, який проголосили в 2014 році на великих територіях Іраку і Сирії.

НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.