Янукович отримав від РФ $1 млрд у вигляді підкупу за відмову від Асоціації з ЄС, — екс-депутат Держдуми

01800
Ілля Пономарьов заявив про те, що Росія заплатила Януковичу за те, щоб Україна залишалася в сфері російського вплив.

Активно втручатися в справи України Росія почала з вересня 2013 року, а в березні 2014 року розпочалося військове втручання. Про це заявив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов під час допиту в Оболонському судді, передає Цензор.НЕТ.
За його словами, тоді контакти з Україною доручили команді Владислава Суркова — його політтехнологи їздили Україною, а команді віце-прем’єра РФ Ігоря Шувалова було доручено знайти економічний спосіб підтримати Януковича особисто, а також його оточення з тим, щоб Євроасоціація не була підписана і Україна залишалася в сфері російського впливу. Ілля Пономарьов повідомив, що Росія підкупила Віктора Януковича, щоб той відмовився підписувати Асоціацію з ЄС. «Була знайдена схема до вересня, дуже нестандартна схема надання фінансової допомоги. Це схема була пов’язана з українськими державними єврооблігаціями. Росія взяла на себе зобов’язання купити певну кількість облігацій. Перший транш — на $3 мільярди. Загальний обсяг повинен був скласти $15 мільярдів … Потім облігації повинні були злетіти в ціні, і вони отримали б особисту вигоду. Наскільки мені відомо, основним переговірником був Олександр Янукович. Також ця інформація була доступна оточенню в АП», — цитує Пономарьова Цензор.НЕТ. Зазначається, що після того, як прокурор Кравченко зачитав свідчення Пономарьова до суду, де він говорив, що Янукович отримав один мільярд доларів, свідок підтвердив свої слова. «Так, я не просто підтверджую. Я стверджую, що це був прямий підкуп. Мені говорили знайомі з уряду РФ, що працюють на Шувалова, що це була задача — фінансово зацікавити представників родини Януковича», — сказав він. Однак, адвокати Януковича наполягали на тому, що вигоду отримала Україна, а ця інформація про мільярд доларів – фейк. Проте прокурор Кравченко наголосив на тому, що прибуток отримувала не країна, а інвестори, які купували ці цінні папери. А Україна взяла на себе зобов’язання погасити ці борги. Нагадаємо, сьогодні, 14 лютого 2018 року, в Оболонському районному суді Києва проходить 35-е засідання по суті у справі про держзраду і пособництво у веденні війни екс-президента Віктора Януковича. На ньому в якості свідка допитують колишнього депутата Держдуми РФ Іллю Пономарьова.

Джерело: Громадське радіо

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.