Удар США по російських найманцях групи “Вагнера” у Сирії. Усе, що відомо на даний момент

01788
Зокрема, уряд Росії заперечує присутність ПВК “Вагнер” на сході Сирії.

Під авіаційний удар міжнародної коаліції на чолі зі США у Сирії, 7 лютого, потрапили найманці з російської нелегальної приватної  військової компанії “Вагнер”. Про це повідомляє американська телерадіомережа CBS.

У свою чергу, американська телекомпанія CNN 9 лютого заявила, що міністерство оборони РФ заперечує присутність найманців з  ПВК “Вагнер” на території Сирії.

У інтерв’ю з журналістом співрозмовник зауважив, що під авіаудар США  потрапили російські солдати, які діяли на нафтових родовищах.

Перед тим, як військова авіація США у Сирії здійснила обстріл військ Асада, курдський командир зв’язався з російськими найманцями і попросив не продовжувати наступ. Російський офіцер заявив, що наступу нема, проте за результатами атаки американців за різними даними загинуло близько 200 бойовиків із ПВК “Вагнер”.

Наголошується, що курдський командир поклав усю відповідальність за те, що сталося потім, на російське командування, адже вони знають про кожен рух сирійської армії і координуються з силами Асада.

За даними Міністерства оборони США, американці неодноразово зв’язувалися із російським командуванням.

“Чиновники коаліції регулярно спілкувалися з російськими колегами до, під час та після нападу”, – заявили у прес-службі Пентагону.

Зокрема, досить незначна кількість росіян підтвердила дану інформацію, пише UAWire.

Колишній “головнокомандувач” самопроголошеної “Донецької народної республіки” Ігор Стрєлков (Гіркін) запевнив, що російські бойовики перебували на операції “під виглядом сирійців”.

“Під виглядом сирійців”, втрати яких оцінюються аж в 100 осіб, ударам американської авіації піддалися два тактичних підрозділи “Вагнера”. Один – практично повністю знищено, другий – розгромлено “в мотлох”. Втрати, цілком ймовірно, дуже близькі до зазначеної цифри”, – написав він.

Також російський адвокат Марк Фейгін стверджує, що кількість загиблих найманців РФ значно більша.

“Людина, яка контактує з людьми “Вагнера”, заявила, що кількість контрактників ПВК, загиблих у долині Євфрату в Сирії, досягла 215 осіб. Вони підійшли до курдських фортець, розмістили артилерію, почали стріляти і були негайно покриті американським вогнем “, – написав він написав у Twitter.

 

Крім того, російський блогер Анатолій Несміян (el-murid), який є прихильником так званого проекту “Новоросія”, опублікував лист від солдата, який був серед військових, що потрапили під американський обстріл.

“Я опишу, що сталося. Ми брали участь у бою у ніч з 7 на 8 лютого. Ми були повністю розбиті. У мене було 33 бійців та 11 інших для укріплення, плюс 3 одиниці бронетехніки , включаючи танк. Все було спалено. Нам довелося вийти з цієї “м’ясорубки”. Лише 17 вижило, інші загинули. І тепер у мене залишилося лише 9 людей. Інші були поранені та доставлені до лікарні. Артилерія зазнала великих втрат. Вони були “знищені” штурмовими безпілотниками протягом перших 30 хвилин. Це була серйозна боротьба з американськими спецназом. На нас також напали їх вертольоти. У нас не було жодних шансів проти них. Ми просто бігали і ховалися від однієї дірки до іншої, від одного будинку до іншого “, – пише солдат.

Водночас російський уряд приховує свої втрати у сирійській операції. Інформація про жертви підтвердилась лише в соціальних мережах, коли з’явилися публікації родичів та друзів убитих російських солдатів.

Нагадаємо, 8 лютого  міжнародна коаліція під керівництвом Сполучених Штатів у Сирії завдала авіаудару внаслідок якого загинули понад 100 бійців війська Асада. Зазначається, що з боку коаліції поранень та втрат не було. Зокрема, в наступі на Сили демократичної Сирії (SDF) брали участь близько 500 осіб, які підтримувались артилерією, танками, ракетними системами та мінометами. Сили Асада найімовірніше намагалися захопити нафтові родовища у Хушамі, які були основним джерелом доходів Ісламської держави з 2014 по 2017 рік.

У січні 2016 року Тиждень повідомляв, що приватні військові компанії (ПВК) з Росії використовують у війні на Донбасі з метою боротьби як з українськими силами, так і з непідконтрольними підрозділами бойовиків. Зокрема, одним із підрозділів такого типу є група “Вагнера”, яка помічена не тільки у боях на Донбасі, але й під час окупації Криму та в Сирії.

У грудні 2016 року командира російських найманців Дмітрія Уткіна з позивним «Вагнер» помітили на прийомі у Кремлі.

У жовтні 2017 року голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що СБУ офіційно встановила участь компанії “Вагнера” ​​на чолі з Уткіним у конфліктах на Донбасі з 2014 року, а пізніше і в Сирії.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.