Україна і Угорщина розв’язали мовне питання

01765

У Міністерстві закордонних справ України заявили про узгодження з угорськими представниками шляхів врегулювання мовного питання в освітніх установах Закарпаття.

Про це заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар повідомив у мікроблозі Twitter за результатами своєї поїздки на Закарпаття.

– Із обережним оптимізмом можна сказати, що тривалі переговори з угорською стороною завершилися узгодженням ключових позицій: про шляхи врегулювання мовного питання, початок спільного прикордонного контролю, розвитку прикордонної інфраструктури. Крок за кроком до нормальності, – написав Боднар.

Нагадаємо, 28 вересня набув чинності освітній закон, який зобов’язує навчання у школах проводити виключно українською мовою. При цьому нацменшинам гарантується право вивчати свою мову в окремих класах.

Однак Угорщина виступила проти такої української реформи. На думку сусідів, закон Про освіту порушує інтереси 150-тисячної угорської меншини на Закарпатті.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.