США зреагували на підписання Дудою закону про “бандеризм”

01762

Вашингтон розчарований через рішення президента Польщі Анджея Дуди підписати закон про Інститут національної пам’яті (так званий закон про “бандеризм”).

Про це мовиться у заяві речниці Державного департаменту США Хезер Науерт, повідомляє “Укрінформ“.

“США розчаровані тим, що президент Польщі підписав законодавство, яке передбачає кримінальну відповідальність за приписування нацистських злочинів польській державі”, – зазначено в заяві.

У Державному департаменті США додали, що запровадження такого законе негативно вплине на свободу слова та академічні дослідження.

У Вашингтоні переконані, що такі терміни, як “польські табори смерті”, є болісними та оманливими. Водночас, у заяві підкреслюється, що такі історичні неточності “впливають на Польщу, нашого потужного союзника”, але вони мають відстоюватися в такий спосіб, щоб не страждали основні свободи.

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі підтримав закон про Інститут національної пам’яті, у якому йдеться зокрема про заборону пропагування в країні ідеології українських націоналістів.

Закон передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів і стосується тих, хто публічно заперечує ці події, але не стосується дослідників. Згідно з проектом закону, за використання виразу “польські табори смерті” буде загрожувати штраф або позбавлення волі на три роки.

Джерело: 24tv.ua

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.