Порошенко пропонує ГО замість декларацій подавати обов’язкові звіти — представниця президента у ВР

01763

Замість обов’язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко пропонує громадським активістам обов’язкове звітування.

Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявила представниця президента в парламенті Ірина Луценко.

За її словами, такого компромісу дійшли Порошенко з представниками громадських організацій.

«Я знаю, що громадські організації та активісти погодилися на розширене подання інформації, розширене звітування», — сказала депутат.

Луценко наголошує, що президент має намір збільшити поріг доходів ГО для необхідності надання таких звітів, що в два-три рази зменшить кількість підзвітних осіб.

«Президент наполягає на тому, щоб члени цих громадських об’єднань, особливо активісти-антикорупціонери, особисто як фізичні особи не проходили таке е-декларування, а буде просто розширене звітування громадських організацій», — розповіла Луценко.

Вона додала, що тепер лишилося отримати згоду на такий варіант від депутатів Верховної Ради.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції», який, зокрема, зобов’язує антикорупційні організації та активістів подавати щорічні декларації про доходи.

Нагадаємо, 8 липня Порошенко відправив до Ради закони щодо скасування е-декларування ГО. Разом з тим, Порошенко пропонує посилити норми звітування ГО до Податкової.

Правозахисники назвали пропозиції Порошенка дискримінаційними.

Раніше депутати не підтримали розгляд пропозиції президента про додаткові звіти для ГО.

Раніше понад 30 громадських, правозахисних та благодійних організацій приєдналися до заяви проти тиску влади на громадянське суспільство.

Hromadske.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.