Як зіпсувати міжнародний імідж одним скандальним законом. Польща розкрила рецепт

01754

Польський Сенат ухвалив скандальний документ, який струсонув міжнародні відносини. Згідно із Тисячі українців можуть відчути наслідки закону про “бандерівську ідеологію” Тисячі українців можуть відчути наслідки закону про “бандерівську ідеологію” закон про заборону так званої бандерівської ідеології, за підтримку дій українських націоналістів, зокрема, ОУН та УПА, які поляки вважають злочинними, каратимуть штрафом або трьома роками в’язниці. Таке саме покарання чекатиме і на тих, хто наполягатиме на співучасті поляків у Голокості, або насмілиться вживати вислів “польські табори смерті”.

За таке рішення проголосували 82 сенатори, 57 – проти, 23 утрималися.

Це нічне голосування струсонуло міжнародні відносини. Закон засудили президенти України та Ізраїлю, невдоволені у Брюсселі і Вашингтоні, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Документ, просунутий владною партією “Закон та справедливість” та правими популістами “Кукіз-15”, спричиняє ефект бомби навіть серед самих голосувальників. “Тепер у нас трагічна міжнародна ситуація. Це не тільки у Польщі чи просто Ізраїлі, тепер це в американському конгресі, який закликав не допускати цей законопроект взагалі до сенату. Я впевнена, це було зовсім непотрібно”, – вважає сенатор Анна-Марія Андерс.

В документі  заперечується співучасть поляків у Голокості та стверджується – провина українських націоналістів у злочинах проти поляків у Другу світову війну. Це зроблено в такій формі, що навіть у США не стримались від оцінки політичного демаршу Варшави.

“Суперечки, які поляки сіють поміж наших партнерів, зіграють на руку лише нашим супротивникам. Це те, про що потрібно постійно пам’ятати”, – заявили в Держдепі.

В Ізраїлі заговорили про відкликання посла і готовність у відповідь США, ОБСЄ та Ізраїль розкритикували польський законопроект про “бандерівську ідеологію” США, ОБСЄ та Ізраїль розкритикували польський законопроект про “бандерівську ідеологію” визнати польський закон запереченням Голокосту. Це теж карається в’язницею для всіх причетних до цього закону. “Десятки моїх родичів померли на території Польщі, і до цього причетні  поляки. Цей закон – наруга над мертвими”, – вважають в Ізраїлі.

Українська реакція теж була прогнозована. Президент Петро Порошенко був глибоко стурбований рішенням польського парламенту. Історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон, зазначив він.

Подібні дії нашого найближчого сусіда – справді серйозний політичний удар по Україні. В російській Держдумі одразу висловили захоплення рішенням польських сенаторів. Закон повністю вкладається в російське трактування бандерівської ситуації в Україні – про націоналістів, які захопили владу, про розіп’ятих хлопчиків, звірства на Донбасі і веде до розбрату в Європі. ОБСЄ теж розкритикувала польське рішення.

ВідеоТисячі українців можуть відчути наслідки закону про “бандерівську ідеологію”
Тисячі українців можуть відчути наслідки закону про “бандерівську ідеологію”

О третій після опівночі польський Сенат ухвалив скандальний закон про заборону так званої “бандерівської ідеології”. Згідно з ним, за підтримку дій українських націоналістів, зокрема, ОУН та УПА, каратимуть штрафом чи трьома роками в’язниці. Таке ж покарання чекатиме і на тих, хто наполягатиме на співучасті поляків у Голокості. Закон уже сколихнув міжнародні відносини, які будувались роками.
Тисячі українців можуть відчути наслідки закону про “бандерівську ідеологію”.

Сісти на три роки можна, згадавши про польських колаборантів або назвавши Освенцим польським табором смерті. Також через заперечення насильства українських націоналістів проти поляків. Треба визнати так довго вибудовувана формула українсько-польських стосунків “Просимо пробачення і прощаємо” фактично зазнала краху. “Українці відчувають, що мають моральне право сказати: “Поляки, ви робите божевільну помилку, що руйнує те, що ми повинні захищати. З одного боку, ви говорите про стратегічне партнерство та єднання перед Росією, яка загрожує свободі як в Україні, так і в Польщі. І в той самий час – ви просто кидаєте у вогонь це наше стратегічне партнерство”, – вважає екс-президент Польщі Броніслав Комаровський.

Як саме діятиме закон – в документі не уточнюють. В зоні його впливу може опинитися майже мільйон українців, які мешкають у Польщі. Інститут Національної памяті отримав надзивичайні повноваження, частково навіть правоохоронні, а фінансування перевершує бюджет Польської Академії наук.

Не сваритися із сусідами просять у Німеччини. Із відкритим листом виступили півсотні представників польської інтелігенції.

У Верховній Раді – почали говорити про спаплюжену честь та гідність українців. На спецзасідання можуть зібратися вже наступного тижня. Бурхливій реакції світу поляки здивувалися. Вони пообіцяли провести додаткові консультації зі США та Ізраїлем. Про Україну не згадали, а в президента Анджея Дуди залишилося 18 днів, щоб вирішити долю закону.

Джерело: tsn.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.