Полторак розповів деталі зустрічі з Меттісом щодо передачі Javelin

01749
Очільник оборонного відомства наголосив, що Javelin скоро будуть в Україні, і це знак та потужний стримувач РФ.

Глава Міноборони України Степан Полторак повідомив, що Україна найближчим часом отримає американські протитанкові ракетні комплекси Javelin. Про це в неділю, 4 лютого, пише Голос Америки.

Очільник оборонного відомства наголосив, що Javelin скоро будуть в Україні, і це знак та потужний стримувач РФ.

“Ми обговорювали механізм передачі протитанкових засобів. Ми обговорили й інші питання, пов’язані з підготовкою особового складу, порядку передачі. Рішення щодо передачі Javelin Україні було ухвалене дуже своєчасно і є дуже правильним. По-перше, це дуже потужний сигнал Україні про те, що вона залишилася не сам на сам із Росією, і це сигнал для самої Росії, що нас підтримує увесь світ. Крім того, це потужний сигнал і іншим колегам, із якими ми працюємо, що треба активніше працювати з Україною”, – зазначив він.

За словами міністра, представники США вже проводять тренування з українськими військовими щодо того, як користуватися летальним озброєнням.

Крім того, він додав, що зараз Міноборони працює над максимально ефективним механізмом передачі установок від США в Україну, “у тому числі, щоб зберегти недоторканість протитанкових засобів, забезпечити збереження технологій, а також ефективної підготовки та використання розрахунків, які будуть працювати на тих засобах”.

Як повідомлялося 3 лютого, міністр оборони України Степан Полторак та його американський колега Джеймс Меттіс під час зустрічі в Пентагоні обговорили механізм передачі Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin.

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що співпраця зі США з надання Збройним силам України протитанкових ракетних комплексів “Javelin” триває, але Україна поки їх не отримала.

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Уже 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.

Тиждень.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.