Журналіст Ігор Гужва попросив політичного притулку в Австрії

01730

Журналіст Ігор Гужва виїхав до Відня і попросив про політичний притулок. Він залишається головним редактором сайту “Страна.ua” і працюватиме дистанційно, зазначили в інтернет-виданні.

Головний редактор інтернет-видання “Страна.ua” Ігор Гужва виїхав до Відня й попросив у австрійської влади політичного притулку. “Ігор Гужва виїхав до Австрії після того, як у нього закінчився термін запобіжного заходу, визначеного судом, і він отримав законне право покинути Україну”, – йдеться у зверненні редакції інтернет-газети “Страна.ua” до президента України Петра Порошенка, оприлюдненому ввечері в середу, 31 січня.

При цьому Гужва залишається головним редактором видання і продовжує керувати “Страна.ua” з-за кордону. У зверненні також стверджується, що за час роботи на видання чинився “безпрецедентний тиск”: проти головного редактора порушено 5 кримінальних проваджень, в редакції і квартирах журналістів проходили обшуки.

Видання “Страна.ua” заявило також про готовність продовжувати роботу в передвиборчий час.

Нагадаємо, Ігоря Гужву зтримали в Києві 22 червня 2017 року в Києві. Як повідомив тоді генеральний прокурор України Юрій Луценко, Гужва вимагав та отримав 10 тисяч доларів за нерозміщення компрометуючих матеріалів на одного з політиків. 23 червня народний депутат з фракції Радикальної партії Дмитро Лінько підтвердив, що Гужва вимагав від нього гроші.

Гужва був заарештований на 2 місяці з альтернативою застави в розмірі 544 тисячі гривень. Незабаром заставу було внесено, він залишив СІЗО.

У редакції видання періодично проходили обшуки.

Наприкінці вересня Гужва повідомив, що завершено слідство у справі про звинувачення його у вимаганні в Лінька грошей. Крім того, за його словами, в Державну фіскальну службу “прийшла команда в терміновому порядку робити” його підозрюваним у ще одній справі: “Податківці придумали, що я нібито неправильно заплатив податок з отриманих мною в 2013 році дивідендів”.

DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.